motokary hb vitez ikonaV neděli 24. Listopadu se v KartAréně HB jelo finále Havlíčkobrodského motokárového šampionátu 2013. Druhý ročník soutěže měl už před posledním závodem jasného vítěze – s jedenapadesáti bodovým náskokem letos vyhrál Pavel Nejezchleba.

V posledním letošním závodě se jelo jen na vnitřní trati, ale opět byly jednotlivé jízdy velmi vyrovnané. Nejrychlejší byl nakonec Petr Doležal, druhý skončil celkový vítěz šampionátu Pavel Nejezchleba a třetí příčku obsadil Pavel Dalešický.

Celkový vítěz Pavel Nejezchleba letos nevynechal ani jeden závod a celkem dosáhl na 132 bodů. V sezóně byl jednou první, třikrát druhý, dvakrát třetí a jednou pátý. Druhé místo v celkovém pořadí obsadil s 81 body Pavel Buňat. Třetí příčku pak díky vítězství v posledním závodě vybojoval Petr Doležal, který za sezónu nasbíral 72 bodů.

hb motokary vitez

Celkem se letos v rámci Havlíčkobrodského motokárového šampionátu jelo sedm závodů, do kterých se v průběhu sezóny zapojilo 38 závodníků. „Myslím, že jsme vychytali všechny mouchy z loňské sezóny a podařilo se nám vytvořit kvalitní soutěž. O tom svědčí i počet závodníků a také jejich zápal do závodění. Sezóna přinesla opět spoustu napínavých soubojů, i když nakonec celkový vítěz vyhrál s velkým náskokem. Chtěl bych poděkovat všem závodníkům, návštěvníkům, ale i partnerům a sponzorům,“ říká organizátor šampionátu Michal Prášek.

Partnerem závodů je Město Havlíčkův Brod, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod a Poháry.com. Mediálním partnerem je kulturní magazín ZOOM.

Provoz KartArény HB ke konci roku končí, proto provozovatel upozorňuje návštěvníky, kteří mají poukázky na jízdy, aby je vyjezdili do 23. prosince.