REKLAMA

benzinV Jihočeském kraji v minulém týdnu mírně klesly ceny benzinu i nafty. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 34,90 koruny za litr, prodává se tedy o pět haléřů levněji než před týdnem. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu klesla o devět haléřů na 35,14 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Strakonice, průměrná cena tam je 34,53 koruny za litr. To je o sedm haléřů více než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese České Budějovice, litr tam stojí průměrně 35,18 koruny (o dva haléře méně než před týdnem).

Průměrná cena nafty se v kraji také mírně klesla, řidiči ji nakoupí v průměru za 34,34 koruny za jeden litr. To je o jeden haléř méně než před týdnem. Republikový průměr se snížil o šest haléřů na 34,53 koruny za litr.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okrese Prachatice, v průměru za ní pumpaři inkasují 34,16 koruny za litr (o pět haléřů méně než před týdnem). Nejvyšší cenu za naftu mají benzinové pumpy v okrese Český Krumlov, za jeden litr se tam platí 34,52 koruny (tedy o 12 haléřů méně než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA