Intervenční centrum proFem v Benešově

V organizaci proFem, o.p.s., se tématu domácího násilí věnujeme již 25 let, a kromě naší pobočky v Praze působíme také v Benešově, Příbrami, Berouně a okolí. Intervenční centrum v Benešově jsme zřídili k 1. 6. 2014 a nachází se v prostorách Piaristické koleje, na Masarykově náměstí 1. Na intervenční centrum se mohou obrátit osoby ohrožené domácím nebo sexuálním násilím. Služba je určena také rodinným příslušníkům a osobám blízkým, které podporují ohroženou osobu v řešení zmíněných životních situací.

Číst dál...

Uzavírka a dopravní omezení ulice Červené vršky a Neumannova

Ve dnech od 09.08.2018 - 20.08.2018 budou částečně uzavřena silnice II. třídy č. 112 v Benešově, ulice Červené Vršky, v úseku mezi okružní křižovatkou u společnosti Verold Benešov s.r.o. po křižovatku s ulicemi Neumannova a Longenova. Zároveň v době od 13.08.2018 - do 25.08.2018 dojde k dopravnímu omezení ulice Neumannova z důvodu napojení plynu a v době od 21.08.2018 - do 27.08.2018 k dopravnímu omezení ulice Červené Vršky z důvodu dokončení plynu a výstavby ostrůvku pro přechod.

Číst dál...

Rekonstrukce ulice Zapova

Pro zpracování projektové dokumentace byl osloven ateliér Holiš + Šochová architekti. Ing. arch. Holiš je místním občanem a znalost prostředí se velmi kvalitně odráží v navrženém projektu. Během tvorby projektu se podařilo navázat komunikaci s obyvateli ulice, kteří měli možnost připomínkování a doladění detailů.

Číst dál...

Ve vlašimské Záchranné stanici vrcholí ,,baby boom"

Srnčata, ježečci, poštolky,… V Záchranné stanici pro živočichy ve Vlašimi se to mrňousky jen hemží. Ošetřovatelé běhají od pinzety ke kojeneckým lahvím a ani v noci nemohou rodičovské povinnosti házet za hlavu. Sezóna mláďat je v plném proudu. Hlavní rada nálezcům zní: nesahat a volat!

Číst dál...

REKLAMA