VIDEO: Schindler představil nové řešení dezinfekce pro bezpečnější provoz výtahů a eskalátorů

S ohledem na aktuální situaci rostou nároky na úklid výtahů a eskalátorů. Inovativní řešení pro dezinfekci frekventovaných povrchů představuje ucelená řada Schindler CleanMobility. Přináší produkty, které k bezpečnějšímu provozu přispívají za využití
UV-C záření, speciální fólie nebo programu omezujícího počet cestujících v kabině. Novinka z této řady byla instalována i do eskalátoru spojujícího na Letišti Václava Havla Praha Terminály 1 a 2.

Číst dál...

Po roce opět navštíví Mirakulum děti z dětských domovů

Dětem z dětských domovů patřila v Parku Mirakulum vždy poslední květnová sobota. Letos ale tradiční akce, nad níž už počtvrté převzala záštitu hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, proběhne v neděli 21. června.

Dětské domovy mají svůj den v Mirakulu už pošesté. „Jsme rádi, že jim může tímto způsobem přinést trochu zábavy a třeba jim i ukázat něco nového,“ říká Jiří Antoš, majitel a zakladatel parku, který děti při slavnostním zahájení akce v 10 hodin dopoledne osobně pozdraví. A nebudete na to sám. Spolu s ním je přivítá také hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Jsme rádi, že se tato akce ve spolupráci s krajem stala již tradicí a paní hejtmanka se ji osobně zúčastňuje. „Děti z dětských domovů si návštěvu Mirakula vždycky užívají. Je dobře, že jim Středočeský kraj může přispívat na tento symbolický dárek ke dni dětí, a že se podařilo akci uspořádat i letos, kdy to v obvyklém termínu znemožnila preventivní opatření zamezující šíření koronaviru. Je mi potěšením, že budu u toho,“ potvrdila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. 

Letos budou v parku řádit děti z devíti dětských domovů, jejichž zřizovatelem je Středočeský kraj. Park ale bude pochopitelně otevřený i všem ostatním návštěvníkům. „Vzhledem k tomu, že se stále uvolňují vládní opatření nastavená kvůli boji s covid-19, vstupenky se prodávají nejen on-line, ale už i přímo na místě v pokladně,“ připomíná Antoš a dodává, že kapacita desetihektarového parku je dostatečná, takže se není potřeba obávat, že by se na někoho nedostalo. 

A na co všechno se můžete v neděli 21. června těšit? 

O zábavu v amfiteátru se postarají Flying Boys. Osmička gymnastů vám během své akrobatické show ukáže, že přeskočit či proskočit se dá opravdu všechno a že ve sportu nemusí jít jen o výkony a medaile, ale také o zábavu. „Pokud dáváte přednost klidnější zábavě a vaše děti jsou blázínci do psů, tak vám možná udělají radost ukázky výcviku psů,“ zve na další bod programu Jiří Antoš.

V provozu budou všechny atrakce parku a také Tankodrom Milovice, kde se děti i dospělí mohou projet obrněnými transportéry, vyzkoušet paintball či zastřílet z brokovnice. A pozor – otevřený je také Vodní svět! Tak plavky s sebou a nezapomeňte objednat slunečné počasí!

V neděli 21. června platí běžné vstupné, otevřeno je od 10 do 18 hodin. Aktuální informace najdete na webových stránkách www.mirakulum.cz

Pár dat a čísel z parku 

* Park byl otevřen v září 2012, měl rozlohu zhruba sedm hektarů a první stavbou v něm byl hrad. Ten se stal jeho symbolem. Postupně se rozrostl na dnešních 10 hektarů a dvě stě atrakcí.

* Za dobu existence parku prošlo jeho branami více než milion návštěvníků.

* Přes zimu je park zavřený, navštívit ho můžete vždy od dubna do října.

* Zábavně-naučný park není určen pouze dětem, jeho předností je, že nabízí zábavu celé rodině – najdete zde lesní hřiště a kontaktní zoo, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky a v neposlední řadě i úzkokolejnou železnici, která park propojuje se sousedním Tankodromem. Od léta 2015 také Vodní svět a oázy s vodními hříčkami.

* V parku je 870 metrů podzemních chodeb – podzemní chodby najdete pod Hradem, v Lesním městě, kde je jich nejvíce (310 metrů), či v areálu Gaudí.

* 2539 metrů čtverečních parku zabírají gastrozóny.

*Autorem všech atrakcí je kolektiv parku Mirakulum, za vizuální podobou stojí výtvarnice Lucie Kozelská. Jejich nápady realizují mimo jiné i odsouzení z nedaleké věznice Jiřice. 

* V parku celoročně pracuje do 30 lidí, v sezoně pak přibývá několik desítek brigádníků.

 

Další věc na dálnici

Na dálnici se povalují různé věci, řidiče již překvapila v jejich jízdním pruhu ztracená lednička nebo věšák. Ve středu 22. dubna odpoledne havaroval tentokrát kvůli matraci na komunikaci 45letý muž. V odpoledních hodinách na ni najel na dálnici D4 v katastru obce Mokrovraty ve směru na Strakonice. Poškozením spodní části vozidla si způsobil škodu ve výši deseti tisíc korun. Motorista pak zastavil na prvním sjezdu a věc oznámil na policii. Hlídka po příjezdu na uvedené místo však již matraci nedohledala. 

 

Středočeské vodárny posilují v kritické době bezpečnost vodojemů

Středočeské vodárny posilují v kritické době bezpečnost vodojemůStředočeské vodárny, a. s. (SVAS) v této kritické době myslí i na bezpečnost hlavy státu, prezidenta ČR. V regionu zásobovaném SVAS se totiž nachází i strategicky významný objekt – zámek v Lánech, který je využíván prezidentem ČR. A právě vodojem v Lánech bude dalším, který vodohospodáři vybaví speciálním vzduchovým filtrem s vlákny stříbra a aktivního uhlí, který spolehlivě zamezí průniku kontaminace vzdušnou cestou do akumulace pitné vody. Podobné filtry jsou již instalovány na několika středočeských vodojemech.

Číst dál...

Stát se přihlásil ke strategické obnově vodovodních soustav, vodárny to vítají

Asociace vlastníků páteřní vodárenské infrastruktury (AVPVI) vítá rozhodnutí ministra zemědělství Miroslava Tomana zřídit samostatný dotační program na rekonstrukci páteřních vodovodů a propojování vodovodních soustav ve výši bezmála půl miliardy korun. Zároveň upozornila, že je třeba tento konkrétní program udržet dlouhodobě tak, aby mohly být rekonstruovány všechny přivaděče a propojeny vodárenské soustavy v celé republice. 

Číst dál...

REKLAMA