Hejtmanka si nechala rozpustit kladenské ANO

Vyřizování osobních sporů, odstranění „neposlušných členů“ a v neposlední řadě upevnění spolupráce s ODS na místní i krajské úrovni byly hlavní důvody, které vedly hejtmanku Jaroslavu Jermanovou Pokornou k prosazení zrušení kladenské buňky hnutí ANO 2011. Rozpuštění místního sdružení je reakcí na jarní zvolení nového vedení kladenské buňky ANO, které začalo pracovat na novém a výraznějším prosazování zájmů hnutí na komunální úrovni a současně na ne zcela pevné postavení hejtmanky v čele kraje. Členové místního sdružení hovoří o podrazu na voliče na místní i krajské úrovni, jakož i na principy samotného hnutí a na jeho předsedu.

Číst dál...

Unikátními vaky s vodou zachraňuje Kladno stromy před suchem

Chřadnoucí městské stromy, které ohrožuje současné sucho, v Kladně zachraňují za pomoci netradičních zavlažovacích vaků. K nejpostiženějším stromům je v úterý 30. července začali na třídě ČSA usazovat pracovníci magistrátu a vodáren. Z bytelných pytlů voda odtéká hluboko ke kořenům dlouhé hodiny.

Číst dál...

Lidé mohli poprvé vidět interiér Kladenského vodojemu

Kladenský vodojem se prvním návštěvníkům otevře už v druhé polovině letošního roku. V ranním vysílán Seznam TV to uvedl technický ředitel Veolia Česká republika Bohdan Soukup. Prostřednictvím tří živých vstupů Seznam TV mohli lidé poprvé spatřit unikátní interiéry rekonstruovaného vodojemu.

Číst dál...

Oslava dne jednotného evropského čísla tísňového volání 112

V pondělí 11. února se v datu opět sešly dvě jedničky a dvojka, tedy čísla, která dohromady tvoří 112 – jednotné evropské číslo tísňového volání. Při této příležitosti připravili středočeští hasiči už počtvrté v kladenském obchodním domě Central stánek, který tuto linku prezentoval. 

Číst dál...

Oblastní nemocnice Kladno vyhlásila zákaz návštěv

Vzhledem k tomu, že v současné době došlo k celkovému nárůstu respiračních a chřipkových onemocnění k hodnotě indikující počátek epidemie, stanovuje Oblastní nemocnice Kladno, a.s., nemocnice Středočeského kraje zákaz návštěv na všechna oddělení s platností od 4. února 2019.

Číst dál...

Den linky 112 už počtvrté v kladenském OC Central

V pondělí 11. února se v datu opět sejdou číslice, které seřazené vedle sebe dávají číslo 112. Tedy číslo, které znají lidé prakticky po celém starém kontinentu, neboť v případě nouze se ně lze dovolat ve všech státech Evropské unie. A právě uvedené datum si od roku 2010 připomínáme jako Den jednotného evropského čísla tísňového volání 112.

Číst dál...

REKLAMA