Vodohospodáři pomáhají městům zvládnout koronavirovou krizi

Půl milionu korun dostalo město Kladno od společnosti Veolia - hlavního akcionáře Středočeských vodáren a.s. na opatření, souvisejících s koronavirovou krizí. Další peníze pro Mělník, Kralupy nad Vltavou a Neratovice mezi sebou vybrali členové vedení vodohospodářského podniku a jejich dodavatelé. "Částku věnujeme naší fakultě ČVUT, která se dnes věnuje výrobě respirátorů a plicních ventilátorů. Tam bude využitá velmi užitečně," poděkoval Veolii za rychlou reakci a pomoc v nouzové situaci kladenský primátor Dan Jiránek při předání šeku.

Číst dál...

Vodárny opravují Kladenské přivaděče pro příštích padesát let provozu

Největší vodárenská investice v Kladně, které má zabezpečit kvalitní pitnou vodu pro obyvatele města a okolních obcí pro příštích padesát let, vstupuje letos do své vrcholné fáze. V letošním roce projde opravou klíčový vodovodní uzel na křižovatce ulic Wolkerova a Železničářů v Kladně, kam ústí jeden z hlavních přivaděčů z největšího vodojemu vodárenské soustavy KSKM (Kladno – Slaný – Kralupy – Mělník) Kožova hora. Na přelomu letošního a příštího roku pak bude tento přivaděč rekonstruován. 

Číst dál...

Hejtmanka si nechala rozpustit kladenské ANO

Vyřizování osobních sporů, odstranění „neposlušných členů“ a v neposlední řadě upevnění spolupráce s ODS na místní i krajské úrovni byly hlavní důvody, které vedly hejtmanku Jaroslavu Jermanovou Pokornou k prosazení zrušení kladenské buňky hnutí ANO 2011. Rozpuštění místního sdružení je reakcí na jarní zvolení nového vedení kladenské buňky ANO, které začalo pracovat na novém a výraznějším prosazování zájmů hnutí na komunální úrovni a současně na ne zcela pevné postavení hejtmanky v čele kraje. Členové místního sdružení hovoří o podrazu na voliče na místní i krajské úrovni, jakož i na principy samotného hnutí a na jeho předsedu.

Číst dál...

Unikátními vaky s vodou zachraňuje Kladno stromy před suchem

Chřadnoucí městské stromy, které ohrožuje současné sucho, v Kladně zachraňují za pomoci netradičních zavlažovacích vaků. K nejpostiženějším stromům je v úterý 30. července začali na třídě ČSA usazovat pracovníci magistrátu a vodáren. Z bytelných pytlů voda odtéká hluboko ke kořenům dlouhé hodiny.

Číst dál...

Lidé mohli poprvé vidět interiér Kladenského vodojemu

Kladenský vodojem se prvním návštěvníkům otevře už v druhé polovině letošního roku. V ranním vysílán Seznam TV to uvedl technický ředitel Veolia Česká republika Bohdan Soukup. Prostřednictvím tří živých vstupů Seznam TV mohli lidé poprvé spatřit unikátní interiéry rekonstruovaného vodojemu.

Číst dál...

Oslava dne jednotného evropského čísla tísňového volání 112

V pondělí 11. února se v datu opět sešly dvě jedničky a dvojka, tedy čísla, která dohromady tvoří 112 – jednotné evropské číslo tísňového volání. Při této příležitosti připravili středočeští hasiči už počtvrté v kladenském obchodním domě Central stánek, který tuto linku prezentoval. 

Číst dál...

REKLAMA