Oslava dne jednotného evropského čísla tísňového volání 112

V pondělí 11. února se v datu opět sešly dvě jedničky a dvojka, tedy čísla, která dohromady tvoří 112 – jednotné evropské číslo tísňového volání. Při této příležitosti připravili středočeští hasiči už počtvrté v kladenském obchodním domě Central stánek, který tuto linku prezentoval. 

Číst dál...

Oblastní nemocnice Kladno vyhlásila zákaz návštěv

Vzhledem k tomu, že v současné době došlo k celkovému nárůstu respiračních a chřipkových onemocnění k hodnotě indikující počátek epidemie, stanovuje Oblastní nemocnice Kladno, a.s., nemocnice Středočeského kraje zákaz návštěv na všechna oddělení s platností od 4. února 2019.

Číst dál...

Den linky 112 už počtvrté v kladenském OC Central

V pondělí 11. února se v datu opět sejdou číslice, které seřazené vedle sebe dávají číslo 112. Tedy číslo, které znají lidé prakticky po celém starém kontinentu, neboť v případě nouze se ně lze dovolat ve všech státech Evropské unie. A právě uvedené datum si od roku 2010 připomínáme jako Den jednotného evropského čísla tísňového volání 112.

Číst dál...

Zástupci Svazku měst a obcí VKM ladili dlouhodobé plány s provozovatelem

Více než čtyřicet zástupců Svazku měst a obcí VKM se sešlo na pracovním setkání s provozovatelem středočeské vodohospodářské infrastruktury společnosti Středočeské vodárny a.s. Důvodem jednání, které inicioval nový předseda svazku Martin Kupka, bylo představení dlouhodobé strategie provozování vodohospodářské infrastruktury v obcích sdružených ve svazku. Svazek měst a obcí VKM sdružující 52 obcí je více než třetinovým akcionářem hlavního vlastníka infrastruktury a.s. Vodárny Kladno – Mělník (VKM).

Číst dál...

Cvičný požár kladenského věžáku přilákal spoustu zvědavců

Ve čtvrtek 6. prosince v devět hodin dopoledne vyhlásilo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje poplach kladenské profesionální jednotce. Tentokrát však pouze v rámci taktického cvičení, jehož námětem byl požár bytu ve 12. patře jednoho ze šestice věžových domů v městské části Rozdělov. 

Číst dál...

Martin Kupka: Vstup vlastnické společnosti do provozní je logickým krokem

Zásobování pitnou vodou pro 295 tisíc obyvatel a odkanalizování pro více než 190 tisíc obyvatel v severní části Středočeského kraje. To je hlavní úkol pro akciovou společnost Vodárny Kladno – Mělník (VKM), která je vlastníkem vodohospodářské infrastruktury v této části středočeského regionu. Více než třetinovým akcionářem jsou města a obce sdružená ve Svazku měst a obcí VKM, který má nyní nového předsedu. Tím byl zvolen Martin Kupka, starosta Líbeznice, kterého jsme požádali o rozhovor.

Číst dál...

Rozsáhlá rekonstrukce budovy Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT je u konce

Studenti a zaměstnanci Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT se v novém semestru mohou těšit na nově zrekonstruované prostory. Objekt KOKOS na kladenském náměstí Sítná, ve kterém fakulta sídlí, v posledních osmi měsících prošel generální opravou za více než 115 milionů korun. Při ní stavaři kompletně zrekonstruovali vnitřní prostory výškové budovy, spojovacího krčku, dvorního traktu a dvě místnosti suterénu dvorního traktu.

Číst dál...

REKLAMA