benzinV Jihočeském kraji v minulém týdnu klesly ceny benzinu o sedm haléřů, ceny nafty se snížily o pět haléřů. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 34,20 koruny za litr, prodává se tedy o sedm haléřů levněji než před týdnem. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu klesla o devět haléřů na 34,65 Kč za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Strakonice, průměrná cena tam je 33,84 koruny za litr. To je o 19 haléřů méně než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese Český Krumlov a Písek, litr tam stojí průměrně 34,42 koruny (o 24 haléřů méně, respektive o 48 haléřů více než před týdnem).

Průměrná cena nafty se v kraji se také nepatrně snížila, řidiči ji nakoupí v průměru za 33,49 koruny za jeden litr. To je o pět haléřů méně než před týdnem. Republikový průměr se snížil o dva haléře na 33,94 Kč za litr.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okrese Strakonice, v průměru za ní pumpaři inkasují 33,12 koruny za litr (o 24 haléřů méně než před týdnem). Nejvyšší cenu za naftu mají benzinové pumpy v okrese Prachatice, za jeden litr se tam platí 33,69 koruny (tedy o 18 haléřů méně než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA