benzin_tankovaniV Jihočeském kraji v minulém týdnu klesly ceny benzinu o 11 haléřů, nafta zlevnila o 13 haléřů. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS. Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 34,79 Kč za litr, prodává se tedy o 11 haléřů levněji než před týdnem. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu klesla o devět haléřů na 35,05 koruny za litr.

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Tábor, průměrná cena tam je 34,55 koruny za litr. To je o 13 haléřů méně než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese Český Krumlov, litr tam stojí průměrně 35,06 koruny (o sedm haléřů méně než před týdnem).

Průměrná cena nafty se v kraji se také snížila, řidiči ji nakoupí v průměru za 34,21 koruny za jeden litr. To je o 13 haléřů méně než před týdnem. Republikový průměr se snížil o devět haléřů na 34,44 koruny za litr.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okrese Strakonice, v průměru za ní pumpaři inkasují 33,89 koruny za litr (o 36 haléřů méně než před týdnem). Nejvyšší cenu za naftu mají benzinové pumpy v okrese Český Krumlov, za jeden litr se tam platí 34,37 koruny (tedy o 15 haléřů méně než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA