benzin cenyV Jihočeském kraji v minulém týdnu klesly ceny benzinu o 40 haléřů, nafta zlevnila o 42 haléřů. Vyplývá to z pondělní statistiky společnosti CCS.

Nejprodávanější benzin Natural 95 v kraji stojí v průměru 34,11 Kč za litr, prodává se tedy o 40 haléřů levněji než před týdnem. V celé ČR jeho cena v uplynulém týdnu klesla v průměru o 35 haléřů na 34,40 Kč za litr.

REKLAMA

V rámci kraje lze Natural 95 nejlevněji natankovat v okrese Strakonice, průměrná cena tam je 33,64 koruny za litr. To je o 54 haléřů méně než před týdnem. Naopak nejvíce za nejprodávanější benzin zaplatí řidiči v okrese Český Krumlov, litr tam stojí průměrně 34,43 koruny (o 45 haléřů méně než před týdnem).

Průměrná cena nafty se v kraji se také snížila, řidiči ji nakoupí v průměru za 33,53 koruny za jeden litr. To je o 42 haléřů méně než před týdnem. Republikový průměr se snížil o 37 haléřů na 33,80 Kč za litr.

Nafta je v Jihočeském kraji nejlevnější v okrese Tábor, v průměru za ní pumpaři inkasují 33,12 koruny za litr (o 67 haléřů méně než před týdnem). Nejvyšší cenu za naftu mají benzinové pumpy v okrese České Budějovice, za jeden litr se tam platí 33,78 koruny (tedy o 45 haléřů méně než před týdnem).

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic. Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.

zdroj: MEDIAFAX


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

REKLAMA