Polovina Čechů nejraději chodí do sběrných dvorů

sberny dvur ikoAčkoliv se Češi, kteří neodevzdávají vysloužilé elektrospotřebiče k ekologické recyklaci, vymlouvají na nedostatek míst zpětného odběru, jde hlavně o omluvu vlastní pohodlnosti. V současnosti existuje mnoho možností, kam staré elektro odevzdat.  Lidé je mohou například předat prodejci při nákupu nového zařízení, mohou je vhodit do speciálních sběrných kontejnerů, využít mobilní svozy velkoobjemových nebo nebezpečných odpadů, popř. je odevzdat sborům dobrovolných hasičů, zapojených do projektu Recyklujte s hasiči kolektivního systému ELEKTROWIN. Pro 49 % Čechů je ale nejoblíbenější formou zapojení se do procesu recyklace návštěva sběrného dvora. Vyplývá to z nedávného průzkumu společností ELEKTROWIN a Asekol.

Číst dál...

VIDEO: Podívejte se do unikátní testovací laboratoře CONTEG pro datová centra

CONTEG lab ikonaV Pelhřimově bylo otevřeno unikátní evropské testovací centrum pro datová centra a spuštěny do provozu nejnovější výrobní technologie. Společnost Conteg významně rozšířila svůj výrobní závod v Pelhřimově a zahájila činnost unikátního TestCentra pro datová centra (TC4DC). Dále byly do provozu uvedeny nové výrobní technologie. Celková investice dosáhla 105 mil. Kč. Doba výstavby byla 15 měsíců a celá investice by nebyla realizovatelná bez pomoci strukturálních fondů Evropské unie.

Číst dál...

VIDEO: Agrostroj rozšiřuje výrobu a potřebuje nové zaměstnance

agrostroj ikonaStrojírenská společnost Agrostroj plánuje přijmout kvůli rostoucí výrobě asi 150 nových pracovníků. Část pracovníků plánuje firma přijmout už v letošním roce, zbývající pak nastoupí příští rok. Pelhřimovský závod má dnes už 1600 pracovníků a vzniká zde další hala. Největší Zaměstnavatel na Pelhřimovsku plánuje ještě další rozšiřování výroby. 

Číst dál...

V Pelhřimově bylo otevřeno unikátní evropské testovací centrum pro datová centra

conteg ikonaSpolečnost Conteg významně rozšířila svůj výrobní závod v Pelhřimově a zahájila činnost unikátního TestCentra pro datová centra (TC4DC). Dále byly do provozu uvedeny nové výrobní technologie. Celková investice dosáhla 105 mil. Kč. Doba výstavby byla 15 měsíců a celá investice by nebyla realizovatelná bez pomoci strukturálních fondů Evropské unie.

Číst dál...

PANORAMAFOTO: Kámen opět hostil Den Zemědělce

manatech kamen ikonaNa letiště v Kámenu u Pelhřimova se na tři dny sjeli prodejci zemědělské techniky, aby svým zákazníkům předvedli novinky z této oblasti. Den Zemědělce je aktivní předvádění zemědělských strojů a technologií v praktických podmínkách. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKU Z AKCE A VIDEO.

Číst dál...

REKLAMA