REKLAMA

zelenina2Obchodníci v Jihočeském kraji nejvíce zvýšili ceny paprik, levnější jsou brambory. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ), které zveřejnil v pátek.

V Jihočeském kraji mezi 14. červnem a 12. červencem 2011 zdražilo 11 z 26 sledovaných potravin, stejný počet jich naopak zlevnil, u čtyř dalších se ceny nezměnily.

Nejvýraznější zdražení v kraji zaznamenali statistici u paprik, a to o 22,60 procenta. Kilogram se nyní prodává za 53,70 koruny. K dalším potravinám, které v Jihočeském kraji zdražily, patří například hovězí maso, rýže, cukr, pomeranče nebo rajčata.

V kraji naopak nejvíce zlevnily brambory, a to o 13,97 procenta. Kilogram tak stojí 15,33 koruny. Jihočeští obchodníci zlevňovali také například kuchaná kuřata, eidamskou cihlu, máslo, těstoviny či chléb.

Za poslední čtyři týdny obchodníci v České republice nejvíce zdražili papriky, a to o 15,14 procenta na 44,80 Kč za jeden kilogram. Dražší jsou i těstoviny, hovězí maso, mléko, máslo, rýže, cukr nebo pivo. Nejvíce naopak zlevnily konzumní brambory, a to o 18,84 procenta na 12,84 Kč za kilogram. Spolu s bramborami snížili čeští obchodníci i ceny banánů, pečiva, pšeničné mouky, vajec či eidamské cihly.

V jednotlivých krajích se spotřebitelské ceny zjišťují u malého souboru prodejen. Uváděné ceny mají orientační charakter.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA