Alergiky na konci prázdnin potrápí hlavně pelyněk a ambrózie

rymaI na konci léta trápí alergiky pyly v ovzduší. Nejsilnějším alergenem bude v tomto týdnu pyl pelyňku, uvádí v úterý server pyly.cz. Dominantními alergeny budou podle pylové předpovědi zejména pyly pelyňku, ambrózie, jitrocele a šťovíku. Nejsilnějším alergenem v ovzduší je pyl pelyňku, přetrvává aktivita pylu jitrocele, šťovíku, kopřivy a merlíku.

Číst dál...

VIDEO: V Táboře mají originální "obrácené" lavičky pro teenagery

lavicky_pro_teenageryTábor přišel s originálním způsobem, jak vyzrát na šlápoty na sedadlech laviček, které tam zanechává mládež při klasickém sezení na opěradlech laviček. Radnice si nechala vyrobit lavičky obrácené – místo opěradel mají plochu na sezení. Místní mládež si netradiční lavičky nemůže vynachválit. PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O ORIGINÁLNÍCH LAVIČKÁCH PRO NÁCTILETÉ!

Číst dál...

VIDEO: Miroslav Oros pokořil světový rekord, za 90 dní uletěl na padáku 9132 km

Oros_XCzech_Cesky_rekord_PAV9240První měsíc bojoval s velkou zimou a se silným nachlazením, pak s krizí, kdy se musel do létání nutit a nakonec musel likvidovat ztrátu, kterou nabral kvůli špatnému počasí. Řeč je o novém světovém rekordmanovi v motorovém paraglidingu, kterým je pětatřicetiletý Ústečan Miroslav Oros – sportovní pilot, který se profesionálně věnuje fotografii a filmové tvorbě. V časovém limitu 90 dní se mu podařilo na motorovém padákovém kluzáku uletět 9132 km a překonat tak o více než 1100 km dva roky starý výkon Kanaďana Benjamina Jordana. Zapíše se tak do Guinnessovy knihy rekordů. SVĚTOVÝ REKORDMAN NAVŠTÍVIL I PELHŘIMOV MĚSTO REKORD, PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O JEHO CESTĚ ZA VYSNĚNÝM CÍLEM!

Číst dál...

Egmont opět rozdával radost dětem

IMG_0192okokJiž 8. princeznovský bál uspořádalo nakladatelství a vydavatelství Egmont ČR 30. července 2011 na zámku Konopiště. I přes nepřízeň počasí se akce velmi vydařila. Návštěvnost byla opravdu nevídaná – dorazilo přes deset tisíc návštěvníků!

Číst dál...

Přinášíme rady, jak na letní bolesti hlavy

bolest_hlavyS létem přicházejí radovánky, ale často i nepříjemné zdravotní potíže. Dusné horké počasí, pokles tlaku při dešti, pracovní přetížení, přecházení z chladu klimatizovaných místností do pouličního vedra, hlad, nadměrná únava, stres před dovolenou - to všechno můžou být potíže, které předcházejí bolesti hlavy. Jak se jim vyhnout?

Číst dál...

VIDEO: Pozor na vysoký výskyt klíšťat v těchto dnech

kliste01Za poslední dva týdny dosáhla klíšťová aktivita opakovaně na nejvyšší stupně a v červených číslech by se měla pohybovat i během nejbližších dnů – aktuálně platí devátý z deseti stupňů. Právě toto bylo tématem rozhovoru redaktora Hitrádia Vysočina Martina Lanka s vedoucím oddělení zoonóz s přírodní ohniskovostí Státního zdravotního ústavu Petrem Kodymem!

Číst dál...

Doba dovolených svádí k přejídání

grilovaniV období prázdnin se nevyhneme zahradnímu grilování a  spoustě dalších oslav, ale pozor, ať si je zbytečně nezkazíte pobytem v nemocnici. Přejídání v letním období, zakončené alkoholem, končívá v mnoha případech neradostně – trávicími potížemi, které se mohou projevovat u každého trochu jinak.Jednoho pálí žáha, druhý trpí společensky degradujícím říháním nebo nadýmáním. Člověk je prostě v tomto směru nepoučitelný.

Číst dál...

REKLAMA