Film Zátopek. Pomůžete s dobovým oblečením?

Zlínský kraj se vrací na mapu filmového průmyslu. Že to s návratem myslí vážně, dokazuje řada filmových projektů, které v letošním roce míří právě na Zlínsko. Některé štáby zde získaly finanční podporu, jiné přijedou za lokacemi. Obyvatelé regionu se v každém případě mohou těšit na řadu filmových hvězd i na příležitost k zapojení.

Číst dál...

VaK Zlín v roce 2019 - Investice za desítky milionů korun

Ambiciózní a velké investice, dokončení několika strategických vodárenských projektů a intenzivní řešení nedostatku vody v další obci. Společnost Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. (VaK), která je pevnou součástí města Zlína, bude i v roce 2019 pokračovat v modernizaci a zkvalitňování vodárenské infrastruktury.

Číst dál...

Památku Jana Palacha připomene i rozzářený Památník T. Bati

K uctění památky Jana Palacha se v sobotu ve Zlíně uskuteční světelný happening. K připomínce památky se připojí i nově zrekonstruovaný Památník Tomáše Bati, který se na závěr světelného happeningu rozzáří do okolí. Sraz účastníků bude v 16 hodin v dolní části Gahurova prospektu naproti Kongresového centra. V sobotu 19. ledna to bude právě 50 let, kdy na následky svého protestu proti okupaci Československa zemřel dvacetiletý student Jan Palach. 

Číst dál...

Rok 2018 na útulku v číslech

V roce 2018 nalezlo v Útulku pro zvířata v nouzi na Vršavě  útočiště celkem 374 opuštěných psů. Přibližně polovina z nich se během několika dnů vrátila k majitelům, ostatní zůstali v útulku. Nový domov pomohl útulek najít celkem 173 psům. „Měli to štěstí a dostali druhou šanci v podobě starostlivé rodiny. Ve srovnání s předešlými roky je tento počet přibližně stejný,“ konstatovala za provozovatele zařízení Eva Poiselová.

Číst dál...

REKLAMA