1 270 000 korun za tři týdny. Lidé na Hithitu přispívají na expedici Tatra kolem světa 2

Plánovaná expedice Tatra kolem světa 2 mezi Čechy vyvolala vlnu zájmu. Už během prvních tří týdnů crowdfundingové kampaně lidé na projekt přispěli přibližně 1 270 000 korun. Do konce sbírky, která na Hithitu odstartovala 23. dubna, zbývá necelý měsíc. Jejím cílem je získat část potřebných prostředků pro velkolepou cestu okolo světa. Organizátoři by dobrodružnou výpravou rádi navázali na stejnojmenný cestovatelský projekt, který se uskutečnil před 30 lety.

Číst dál...

Začíná růst dominanta Vysočan: první komerční budova v projektu AFI City

Devatenáctipodlažní budova A je první komerční stavbou developera AFI EUROPE v projektu AFI City na území rozsáhlého brownfieldu v Praze 9 - Vysočanech. Generální dodavatel Gemo začal s výstavbou loni v červenci a nyní dokončil podzemní konstrukci. Výšková stavba přímo u stanice metra Kolbenova, která se stane výrazným orientačním bodem Vysočan, tedy může růst vzhůru. Předpokládaný termín dokončení 17 000 m2 pronajímatelných ploch včetně maloobchodních jednotek a skladovacích prostor je ve 3. čtvrtletí 2020.

Číst dál...

Přichází (opět) letní čas. Zabije více lidí než klíšťata, úspory žádné nepřináší

O nadcházejícím víkendu se odehraje jedna z posledních změn času. V noci se soboty a neděli přetočíme často už jen pomyslnou ručičku o hodinu dopředu, takže víkend bude o 60 minut kratší. Takovéto umělé zkracování víkendu (a jeho umělé prodlužování na podzim) však skončí v roce 2021. Evropští poslanci včera podpořili plán na zrušení povinného střídání standardního a letního času právě v roce 2021.

Číst dál...

Britský ekonom Culey v Praze. Představí svou knihu a popíše vliv moderních technologií na dnešní společnost

Ve středu 10. dubna bude mít na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) přednášku britský ekonom Sean A. Culey. Ta bude spojena i s autogramiádou jeho knihy Transition Point: From Steam to the Singularity - Bod zlomu: Od páry k jedinečnosti, která vznikala celých pět let. Dílo nabízí odborníky vysoko hodnocený vhled do chování společnosti ovlivněné moderními technologiemi. Fenomén moderních technologií je všudypřítomný a jedním z jeho aktuálně viditelných důsledků je například Brexit či hnutí žlutých vest - i o tomto propojení bude přednáška.

Číst dál...

Průměrný Čech za rok zkonzumuje 40 kg chleba. Trendy sice vyzdvihují nejrůznější speciály, pšeničná klasika však v domácnostech stále vítězí.

Moderní výroba chleba vloni oslavila 100 let. Tato tradiční česká pochoutka si během svého vývoje prošla dramatickými změnami a čelila nejrůznějším trendům. Popularitu si ovšem drží stále.Podle údajů ze Spotřebitelského panelu GfK nakupuje chléb a další pečivo každá česká domácnost. Spotřeba se pohybuje kolem 40 kg na osobu a rok. Ačkoliv se Češi nebojí zkoušet nové speciality, pořád vede klasika v podobě Konzumního chleba nebo Šumavy.

Číst dál...

Bezpečnost olympioniků zajistí systém rozeznávání obličejů od Atosu. Do olympijské vesničky neproniknou neautorizované osoby, pohyb sportovců po areálu bude naopak snazší

Olympijské hry v Tokiu budou plné inovací. Společnost Atos, která je partnerem Mezinárodního olympijského výboru pro oblast IT, vyvinula pokročilý systém kontroly vstupu (Advanced Access Control System, AACS), který umožní identifikaci sportovců, dobrovolníků a zaměstnanců podle obličeje.

Číst dál...

Téměř polovina obcí nemá dostatečně kvalifikovaného GDPR pověřence. Každá desátá nemá žádného

Více než 45 % českých obcí má ve funkci pověřence pro ochranu osobních údajů osobu (tzv. DPO) která není k jejímu výkonu vhodně kvalifikována. Vyplývá to z odborného odhadu mezinárodní poradenské společnosti BDO, která poukazuje na povinnost kvalifikovaného DPO, jež vyplývá z téměř rok účinné legislativy známé jako GDPR. V případě chyby pověřence přitom hrozí v krajní situaci i trestní stíhání. Zatímco velká města mají zpravidla vše v pořádku, největší pochybení odborníci pozorují u středně velkých a malých obcí. Odborníci z BDO navíc upozorňují, že každá desátá obec dosud nemá pověřence vůbec.

Číst dál...

Nové byty jsou stále menší. Dá se v nich ještě pohodlně bydlet?

Pražský rezidenční trh výrazně ovlivňuje komplikovaný a zdlouhavý povolovací proces, který je jednou z hlavních příčin nedostatku nových bytů. Přímým důsledkem této situace je růst cen, kvůli němuž se nové bydlení stává nedostupné pro řadu zájemců. Lidé proto obracejí svou pozornost k menším bytovým jednotkám 1+kk a 2+kk, jež jsou ještě cenově dosažitelné a vhodné i na investici: v loňském roce tak malé byty tvořily 65% podíl z celkových prodejů. Podle analýzy , kterou zpracovala společnost JRD, je na trhu stále přibližně 20 % bytů v dispozicích 4+kk a větších, ale skladba nových developerských projektů se mění a přizpůsobuje poptávce. Zmenšují se tak celkové plochy i jednotlivé místnosti, což může omezit komfort jejich obyvatel.

Číst dál...

REKLAMA