Jeho jednání zachytily kamery.

 

REKLAMA

Foto zdroj: Policie ČR

Berounští policisté pátrají po totožnosti neznámého zloděje, který využil příležitosti, kdy poškozený odložil své jízdní horské kolo zn. SCOTT ASPECT 750, ve vestibulu obchodního domu OBI v Králově Dvoře. Své kolo zde ponechal nezajištěné a odešel do okolních obchodů. K události došlo dne 26. 6. 2019 okolo půl třetí odpoledne a z pořízeného videozáznamu bezpečnostních kamer je zaznamenán příchod a odchod neznámého pachatele, který toto jízdní kolo odcizil. Majiteli tak způsobil škodu ve výši 13.000,-Kč.

Jedná se o muže ve věku okolo 25 let, štíhlé postavy, oblečeného do bílého trika, modrých kraťasů, na nohou tenisky tmavé barvy s bílou podrážkou, na hlavě čepice s kšiltem černé barvy s bílým symbolem na přední straně.

Policisté žádají veřejnost o pomoc se ztotožněním neznámého muže, jehož podobu zachytil kamerový systém. Rovněž pátrají po odcizeném jízdním kole. Své poznatky související s tímto případem mohou lidé sdělit policistům na Obvodní oddělení Beroun, na tel. 974 872 700. Mohou tak výrazně přispět k objasnění této krádeže, za kterou v případě odsouzení hrozí pachateli až dvouletý trest odnětí svobody, v případě recidivy až tříletý.

Policisté zároveň upozorňují občany, aby svá jízdní kola nenechávali odložené bez zajištění a pokud ano, aby je měli vždy na dohled. Tímto preventivním opatřením mohou výrazně snížit riziko jejich odcizení.

REKLAMA