REKLAMA

O důležitosti opatrovnictví člověka

Za běžných okolností se člověk stává svéprávným a plně způsobilým právně jednat dosažením zletilosti. Takový člověk o sobě rozhoduje sám, nerozhoduje za něho a o něm zákonný zástupce ani opatrovník. Pokud však člověk trpí trvalou duševní poruchou, která mu znemožňuje právně jednat, a nepostačí-li mírnější a méně omezující opatření (zastupování, nápomoc při rozhodování, zastupování členem domácnosti), je možné svéprávnost omezit.

Číst dál...

Český rozhlas Brno zavítal mezi seniory na Dům s pečovatelskou službou v Blansku

Beseda s ředitelem Českého rozhlasu Brno Jaromírem Ostrým, moderátorem a vedoucím programů brněnského rozhlasového studia Jiřím Kokmotosem byla pro obyvatele Domu s pečovatelskou službou Pod Javory v Blansku opravdovým zážitkem. Uvidět naživo ty, jejichž hlasy téměř denně slyšíme z rádia, poslouchat jejich veselé historky z natáčení, smích a povzbuzení do života, byl pro seniory neopakovatelný zážitek.

Číst dál...

Město Blansko má od ledna 2018 další kulturní památku

Ministerstvo kultury ČR prohlásilo na žádost města Blanska pomník s názvem „Hrdinům od Zborova“ za kulturní památku. Pomník „Zborováka“, jak jej nazývají místní, se nachází od roku 1947 v městském parku u nábřeží řeky Svitavy při ulici Sv. Čecha.

Číst dál...

Kolář obhájil titul mistra světa v biketrialu

Václav Kolář v uplynulém týdnu obhájil titul mistra světa v biketrialu. Na kamenitém terénu v katalánském městečku Pujalt o jeho triumfu rozhodly dva závody, které vyhrál, a získal tak další zlatou medaili. Pro devítinásobného mistra světa je to již čtvrtý titul mezi absolutní biketrialovou špičkou v kategorii Elite.

Číst dál...

REKLAMA