REKLAMA

Hospodaření Lesů ČR zlikvidovalo tisíce přísně chráněných motýlů v chráněném území, kritizují vědci

Jasoň dymnivkový je kriticky ohrožený lesní motýl chráněný naší i mezinárodní legislativou. Dříve běžný druh vymřel v Čechách, na Moravě přežívá na pár posledních místech. Nejvíce jasoňů u nás donedávna žilo v Milovickém lese pod Pálavou. Dnes tu motýl vymírá. Důvodem je nevhodné hospodaření, především těžba dřeva, následné frézování pasek a přezvěření zdejší obory. Ta je přitom součástí chráněné krajinné oblasti Pálava. Vlastní ji stát, jehož zákony jasoně chrání, spravuje ji státní podnik Lesy České republiky.

Číst dál...

Turistické informační centrum nabízí bezplatnou Wi-Fi

Před několika dny zavedlo Znojmo do turistického informačního centra (TIC) na Obrokové ulici veřejnou bezplatnou Wi-Fi. „Turistické informační centrum jsme jako bod pro veřejnou Wi-Fi síť zvolili z několika důvodů. Chodí sem jak místní, tak turisté a naše Wi-Fi má být primárním pomocníkem pro nalezení informací typu právě konané akce, otevírací doby podniků nebo organizací či má sloužit jako místo, kde si stáhnete a vyřídíte neodkladné emaily,“ přibližuje důvody vzniku bezplatné Wi-Fi místostarosta Jakub Malačka.

Číst dál...

Zemská výstava 2022 bude v Marcheggu

Zámek Marchegg v regionu Moravské pole, náležejícím k Weinviertelu, byl zvolen jako místo pro plánovanou Dolnorakouskou zemskou výstavu v roce 2022, o kterou se ucházela také města Znojmo a Retz. Rozhodla o tom dolnorakouská vláda.

Číst dál...

Správní poplatky na Pražské lze platit i automatem

V budově Městského úřadu Znojmo na Pražské ulici můžete nově zaplatit správní poplatky nejen hotovostí nebo platební kartou na pokladně, ale také automatem. Od května, kdy je tato služba k dispozici, ji využilo bez mála 2 000 občanů – 1 500 z nich v automatu platilo hotovostně, bezmála 500 bezhotovostně.

Číst dál...

Znojemští pomohli uspořit přes šest tisíc kubíků vody

Za rok 2016 zajistili občané Znojma sběr více než 108 tun elektrozařízení. Výrazně tak přispěli například ke snížení produkce skleníkových plynů nebo úspoře vody, čímž ulevili životnímu prostředí. Ve městě je rozmístěno celkem patnáct červených kontejnerů, které slouží právě pro třídění drobného elektra, a dva sběrné dvory na větší vysloužilé elektrospotřebiče.

Číst dál...

REKLAMA