REKLAMA
REKLAMA

27. ledna 2020, Brno – První dokončená budova ZET.office v brněnské Nové Zbrojovce se již v létě tohoto roku stane hlavním sídlem nejúspěšnějšího českého start-upu Kiwi.com. Prodejce letenek je první firmou, která podepsala nájemní smlouvu ve vznikající nové čtvrti v Brně-Židenicích a vdechne jí tak nový život. Vlastníkem a investorem projektu Nová Zbrojovka je realitní skupina CPI Property Group.

Novým sídlem Kiwi.com se stane budova ZET.office, která vznikla přestavbou bývalé nářaďovny. „Nová Zbrojovka je v rámci České republiky jedinečný projekt s nezaměnitelným geniem loci. Nesmírně si vážíme toho, že v něj i v CPI Property Group vložila společnost Kiwi.com důvěru. Je to pro nás samozřejmě velmi zavazující a budeme dělat všechno pro to, aby u nás byl nájemce se svými zaměstnanci spokojený,“ uvádí Pavel Hain-Schmiedberský, vedoucí asset managementu kancelářských budov pro Českou republiku v CPI Property Group a dodává: „Velký dík patří Lukáši Netolickému ze společnosti Cushman & Wakefield, který v zastoupení klienta pomohl zprostředkovat tuto transakci.“

REKLAMA

Kiwi.com se do nových prostor přestěhuje z kanceláří v Campus Science Park na opačném konci Brna. Celkem zde bude využívat bezmála 11 tisíc metrů čtverečních a obsadí 5 pater. Dohoda uzavřená mezi Kiwi.com a CPI Property Group je podle Lukáše Netolického z Cushman & Wakefield největší transakcí na brněnském realitním trhu týkající se komerčního pronájmu za uplynulý rok.

„Nová brněnská centrála bude i nadále hlavním působištěm Kiwi.com. S tím, jak se naše firma mění a roste, přichází také například požadavky na efektivnější spolupráci na dálku anebo na snižování naší uhlíkové stopy. Věříme, že právě ZET.office v Nové Zbrojovce bude pro nás v tomto ohledu to nejlepší řešení,” komentuje stěhování do nové budovy Oliver Dlouhý, CEO Kiwi.com.

„Tato transakce je další příklad úspěšného využití a revitalizace brownfieldu v centrální části města. To je cesta, jak dokázat uspokojit současné vysoké požadavky zaměstnanců na pracovní prostředí a jak nalézt v přeplněných městech vhodné možnosti pro kancelářský development,“ říká Lukáš Netolický, vedoucí regionálního zastoupení, Cushman & Wakefield.

Za architektonickou přestavbu části budovy určené pro Kiwi.com je zodpovědné pražské Studio Perspektiv, které se specializuje na proměnu kancelářského prostředí. Architekti a designéři ze Studia Perspektiv stojí za návrhem bezmála 100 000 m2 pracovního prostředí pro více než dvacítku klientů z řad ambiciózních startupů, mezinárodních korporací a špiček v oboru. Jejich cílem je transformace tradičního pracoviště na inspirativní kancelářské prostory plné podnětů, které podporují interakce a spolupráci na pracovišti.

Právní podporu při transakci Kiwi.com poskytovala KROUPAHELÁN advokátní kancelář, s.r.o. „Přestože jde o velký a komplikovaný projekt, jednání o smlouvách se nesla v příjemném a konstruktivním duchu. Věřím, že se Kiwi.com bude v nových prostorech skvěle dařit,“ komentuje průběh transakce Jiří Helán, partner KROUPAHELÁN.

Nová Zbrojovka je rozsáhlý a dlouhodobý developerský projekt společnosti CPI Property Group vznikající v areálu bývalé Zbrojovky Brno. Dvaadvacetihektarový brownfield v širším centru Brna se postupně proměňuje v živou, moderní a dobře dostupnou čtvrť, která poskytne kvalitní možnosti bydlení, pestrou nabídku služeb a nákupních, pracovních i odpočinkových příležitostí.

Kancelářská budovaZET.office v severní části areálu spojuje průmyslovou historii Zbrojovky s nejmodernějšími požadavky na kvalitu pracovního prostředí. I po radikální přestavbě si udržela industriální ráz, splňuje však zároveň vysoké standardy ekologické certifikace. Nabízí netradičně řešené kanceláře ve třech loftových a jednom klasickém patře, která jsou prostoupená nejnovějšími technologiemi a jdou naproti aktuálním trendům pro pracovní prostředí.

REKLAMA