REKLAMA
REKLAMA

S ohledem na aktuální situaci rostou nároky na úklid výtahů a eskalátorů. Inovativní řešení pro dezinfekci frekventovaných povrchů představuje ucelená řada Schindler CleanMobility. Přináší produkty, které k bezpečnějšímu provozu přispívají za využití
UV-C záření, speciální fólie nebo programu omezujícího počet cestujících v kabině. Novinka z této řady byla instalována i do eskalátoru spojujícího na Letišti Václava Havla Praha Terminály 1 a 2.

 

REKLAMA

„Bezpečnost je pro skupinu Schindler dlouhodobou prioritou, a proto věnujeme pozornost všem aspektům, které s ní souvisí. V současné době je to například účinná dezinfekce výtahů, v nichž se na malém uzavřeném prostoru setkává více lidí, nebo povrchů madel eskalátorů, na nichž ulpí řada nečistot,“ říká Ladislav Kubík, technický ředitel společnosti Schindler CZ, a.s. 

Bezpečněji na eskalátorech…

Na Letišti Václava Havla Praha tak bylo instalováno přídavné zařízení Schindler Ultra UV, které je umístěno uvnitř eskalátoru nebo pohyblivého chodníku a poskytuje souvislou ochranu madel. Jeho účinnost je založena na UV-C záření, které působí na genetický materiál virů, bakterií a parazitů. „Madla ozařuje na krátkou vzdálennost a ochranu poskytuje kontinuálně
a automaticky. Díky využití LED osvětlení má také nižší spotřebu. Jde tedy o dezinfekci nejen velmi účinnou, ale i ekologickou a samozřejmě naprosto bezpečnou pro cestující. Provozovatelé ocení i snížení nákladů na další čisticí prostředky a úklidovou službu,“ přibližuje Pavel Dochvát, který je v Schindler CZ, a.s., obchodním manažerem servisu pro Českou republiku a Slovensko. Řešení je vhodné pro všechny objekty s vyšší koncentrací lidí. Kromě letiště a dopravních terminálů jde například o nákupní centra.

„Rádi jsme umožnili instalaci systému Schindler Ultra UV na našem letišti, jelikož věříme, že toto řešení přispěje k dalšímu posílení ochrany zdraví našich cestujících i zaměstnanců. Podobné technologie v provozu jen potvrzují fakt, že Letiště Praha je oprávněným držitelem mezinárodního certifikátu ACI Health Accreditation jako jedno z nejbezpečnějších letišť, pokud jde o opatření na ochranu zdraví cestujících. Věříme, že nová technologie naše úsilí zajistit lidem bezpečné cestování ještě více posílí,” říká Jiří Kraus, místopředseda představenstva Letiště Praha, a.s.

…i ve výtazích

Schindler nezapomíná ani na bezpečnější přepravu cestujících ve výtahu. K ní je určeno hned několik inovativních řešení z řady Schindler CleanMobility. Lze je uplatnit nejen v nových, ale
i ve většině stávajících zařízení.

Působení již zmíněného UV-C záření využívá Schindler UV CleanCar, tedy lampa umístěná přímo v kabině. Aktivuje se průběžně, a to vždy ve chvíli, kdy v kabině nejsou cestující. UV-C záření se speciálně vyvinutým filtrem kombinuje Schindler UV CleanAir, které je určeno k čištění vzduchu ve výtahových kabinách.  

Další způsob ochrany představuje fólie Schindler CleanCover, která se snadno aplikuje na povrchy, jichž se lidé ve výtahu často dotýkají, tedy například ovládací panely, ale i stěny
a podobně.

Dodržování doporučených rozestupů mezi cestujícími umožňuje program Schindler CleanSpace, který nastavením maximální nosnosti kontroluje obsazenost kabin.

Instalace a uplatnění těchto řešení v praxi jsou velmi snadné a nekladou na provozovatele, natož uživatele, žádné větší nároky. Podrobnější informace o nových možnostech dezinfekce výtahů a eskalátorů najdete na webu společnosti Schindler CZ, a. s.

REKLAMA